KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11933328
nr 1193 3328
Klas Fåhraeus
(1863-1944), Sverige
Akvarell, Väg. Signerad, daterad -88. 23x34 cm
Klas Fåhraeus, född 1863 i Göteborg, död 1944, svensk konstskribent, konstsamlare och målare.
Utrop:
400 kr
måndag 16 juli 2018
kl 19:15:49
Klas Fåhraeus
Läs mer om Klas Fåhraeus